e-leoforos

+ e-leoforos.gr Forum » Lifestyle » Ομορφιά
|-+ Ti 8eloun oi gynaikes?
Username:
Password:
Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Ti 8eloun oi gynaikes?  (Read 29496 times)
xaris
Sr. Member

View Profile
« Reply #15 on: May 07, 2007, 09:59:03 PM »

epitelous ma8ame kati kainourio agoria:
"ο μπαμπάς του είναι πολύ γνωστός στην πόλη κι έτσι σε όποιο μαγαζί και να πάνε θα είναι στα καλύτερα τραπέζια..."

na 3erw ti psemata na lew twra pou 8a gyrisw ellada :p
nikos
Global Moderator
Sr. Member

nikoskte@hotmail.com
View Profile Email
« Reply #16 on: May 08, 2007, 03:10:57 AM »

ο δικος μου πατερας παντως σε οποιο μαγαζι και να παει τσ σφεντικα
 τον κανουν τεμεναδες!! Το ακουσατε κοριτσια???

ΥΓ  Εχω και κοτερο! Παμε μια βολτα?

Πίσω από τις σημαίες και τις παρελάσεις κρύβονται τα εγκλήματα του έθνους-κράτους
Marialena
Newbie
*

View Profile
« Reply #17 on: May 10, 2007, 07:00:52 PM »

As mpw kai gw stin suzitisi...
Loipon, auto pou theloun oi gunaikes...alla thelei h 18ara, alla h 25ara...oso megalwnoume allazoun kai oi anagkes kai oi apaitiseis kai o puxis anevokatevainei...ekei pou itheles ton kouklo...twra sou fainetai kaluteros o pio brutal...ekei pou itheles ton trelameno...twra theleis ton kurile...
Emena px. mou aresei o Starovas....posoi tha me peite treli?!?!  Roll Eyes

Den uparxoun kanones...to sigouro einai oti exoun mplexei ta mpoutia tous kai oi antres kai oi gunaikes...
Mporei kaneis na mou dwsei ikanopoiitikous orismous twn lexewn antras kai gunaika? gia na ton sugxarw kiolas...
giannis
Global Moderator
Sr. Member

View Profile WWW Email
« Reply #18 on: May 10, 2007, 07:48:08 PM »

Καλά ότι είσαι τρελή το λέω κι εγώ που σε ξέρω λίγο...  Tongue

Όποιος έκρυψε βαθιά του
το πιο όμορφο όνειρό του
τον δροσίζει η σκιά του
και κρατιέται απ' το χωρό του.

Και αν σου πουν πως μ' είδαν τύφλα,
πες τους το 'κανα για σένα.
Ntora
Newbie
*

View Profile
« Reply #19 on: May 18, 2007, 03:18:04 PM »

Τώρα που διάβασα όλες τις απόψεις ας απαντήσω κι εγώ μιας και ζητάτε τη γυναικεία άποψη.
Ζω το μισό χρόνο στην Ολλανδία και το μισό στο Βέλγιο και τα πράγματα είναι περίπου όπως τα περιγράφει ο Χάρης. Ειδικά στην Ολλανδία, οι γυναίκες παίρνουν πρωτοβουλίες, πληρώνουν το λογαριασμό και μεταφέρουν με το αυτοκίνητό τους τα date τους σπίτι. Το ίδιο συμβαίνει και στις σκανδιναβικές χώρες στις οποίες οι άντρες είναι μόνο για το σπίτι (τσεκαρισμένο από πολλούς φίλους μου Σκανδιναβούς με το τσεμπέρι κυκλοφορούν στο σπίτι!).
Και για να το κάνω πιο συγκεκριμένο και προσωπικό...Από τη στιγμή που έχω κάνει τις σπουδές μου, έχω βρει πολύ καλή δουλειά, με πολύ ανεβασμένο μισθό γιατί να καθήσω να σκάω με τα τερτίπια κάποιου που είτε θα τα θέλει όλα στο χέρι, είτε θα μου ζητά λόγο για το καθετί, και επιπλέον θα βγάζει και τα κόμπλεξ του? Εννοείται ότι θα προτιμήσω αυτόν που θα μ'εχει στο relax και δε θα με προβληματίζει και πολύ.
Και εννοείται ότι δεν περιμένω από κανέναν άντρα να με πάει στα καλύτερα μαγαζιά.Πηγαίνω στα καλύτερα μαγαζιά από μόνη μου και δεν εξαρτώμαι και από κανένα. Με λίγα λόγια οι ρόλοι έχουν αντιστραφεί. ¨οπως οι γυναίκες παλιότερα προσποιούνταν τις χαζούλες γιατί δεν τις έπαιρνε και πολύ κάπως έτσι και οι άντρες σήμερα πρέπει να το παίξουν και λίγο χαζούληδες.
Στην Ελλάδα βέβαια η νοοτροπία είναι ακόμη πολύ διαφορετική.
Και για να ολοκληρώσω, έχω την εντύπωση πως δεν μπορούμε να αναλύσουμε τί θέλουν οι γυναίκες και τί άντρες. Όλα εξαρτώνται από τις συνθήκες, την ηλικία, το timing και την χημεία. Μια macho κοπέλα μπορεί κάλλιστα να γίνει αρνάκι εάν βρεθεί ο κατάλληλος άντρας και αντιστρόφως μια φαινομενικά χαζούλα μπορεί να χειραγωγεί με τον καλύτερο τρόπο τον πιο έξυπνο άντρα.

Συμβουλή  Ποτέ μη δίνετε τα πάντα σε έναν άνθρωπο. Θα το εκμεταλλευτεί.
nikos
Global Moderator
Sr. Member

nikoskte@hotmail.com
View Profile Email
« Reply #20 on: May 18, 2007, 03:47:37 PM »

Εμπεριστατωμενη η αποψη σου και ιδιαιτερα χρησιμη γιατι σκεφτομουν να παω
προς Σκανδιναβια μερια.. Ηδη το εχω μετανοιωσει! Αλλωστε το τσεμπερι δεν μου παει...

ΥΓ Ντορα καλωσορισες στο site!
« Last Edit: May 18, 2007, 03:49:13 PM by nikos » Logged

Πίσω από τις σημαίες και τις παρελάσεις κρύβονται τα εγκλήματα του έθνους-κράτους
giannis
Global Moderator
Sr. Member

View Profile WWW Email
« Reply #21 on: May 18, 2007, 05:53:38 PM »

Συμβουλή  Ποτέ μη δίνετε τα πάντα σε έναν άνθρωπο. Θα το εκμεταλλευτεί.

Απλώς ήθελα να το κάνω quote γιατί διαφωνώ αλλά δεν μπορώ να το συζητήσω στο forum...

Όποιος έκρυψε βαθιά του
το πιο όμορφο όνειρό του
τον δροσίζει η σκιά του

Ntora
Newbie
*

View Profile
« Reply #22 on: May 19, 2007, 10:57:32 AM »

Πρώτον, θα ήθελα να διευκρινίσω ότι οι απόψεις που παρέθεσα δεν έχουν να κάνουν με το πώς θα έπρεπε να είναι τα πράγματα αλλα με το πως είναι.
Δεύτερον, θα ήθελα να ξέρω Γιάννη ποιες είναι οι ενστάσεις σου.Γι'αυτό αποφάσισα να γράψω στο forum, για ανταλλαγή ιδεών και απόψεων.
Dr Fon
Global Moderator
Full Member

Ever-Living

View Profile
« Reply #23 on: May 20, 2007, 02:18:28 AM »

Εννοείται ότι θα προτιμήσω αυτόν που θα μ'εχει στο relax και δε θα με προβληματίζει και πολύ.

Mπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη?

Ancient Spirits of Evil...
giannis
Global Moderator
Sr. Member

View Profile WWW Email
« Reply #24 on: May 20, 2007, 06:59:17 AM »

Πρώτον, θα ήθελα να διευκρινίσω ότι οι απόψεις που παρέθεσα δεν έχουν να κάνουν με το πώς θα έπρεπε να είναι τα πράγματα αλλα με το πως είναι.
Δεύτερον, θα ήθελα να ξέρω Γιάννη ποιες είναι οι ενστάσεις σου.Γι'αυτό αποφάσισα να γράψω στο forum, για ανταλλαγή ιδεών και απόψεων.

Δεν έχω ενστάσεις Ντόρα. Απλώς έχω μία βαθιά προσωπική άποψη η οποία απλώς αμφισβητεί (χωρίς σιγουριά) αυτό που έγραψες. Και δεν μπορώ να το συζητήσω στο forum ακριβώς επειδή είναι βαθιά προσωπική.

Πες ότι μου ξέφυγε ένα post.... Smiley

Όποιος έκρυψε βαθιά του
το πιο όμορφο όνειρό του
τον δροσίζει η σκιά του

nikos
Global Moderator
Sr. Member

nikoskte@hotmail.com
View Profile Email
« Reply #25 on: May 20, 2007, 09:49:52 PM »

Και δεν μπορώ να το συζητήσω στο forum ακριβώς επειδή είναι βαθιά προσωπική.

Μα γι αυτο το λογο υπαρχει η κατηγορια σεξομολογησεις...

giannis
Global Moderator
Sr. Member

View Profile WWW Email
« Reply #26 on: May 20, 2007, 11:32:27 PM »

Θα το σκεφτώ..  Shocked

Όποιος έκρυψε βαθιά του
το πιο όμορφο όνειρό του
τον δροσίζει η σκιά του

Αποστολία
Administrator
Hero Member

View Profile
« Reply #27 on: May 21, 2007, 05:22:24 PM »

Μήπως τα παραλές Ντόρα μου?
Alexlaw
Hero Member

View Profile
« Reply #28 on: May 21, 2007, 06:28:23 PM »

Χαρη δεν ξερω τι θελουν οι γυναικες εν γενει, αλλα θα σου πω τι θελει μια συγκεκριμενη γυναικα (εγω δηλαδη): Έναν αντρα με στοιχειωδες iq (να το ανοιγει το ρημαδι και να μην πεταει κοτρωνια απο μεσα), να βλεπεται εμφανισιακα (μια ελαφρα προτιμηση στο εξυπνο βλεμμα-για το κορμι δε θα χαλαστουμε αν δεν εχει κοιλιακους-φετες), να εχει καλη ψυχουλα, ειλικρινεια, να μην ειναι παθολογικα ζηλιαρης και να θελει τη γυναικα φιλη, ισοτιμη, συμμαχο κι οχι γλαστρα. Ουφ! Πολλα ζηταω?

Πώς να ξεφυγω, πώς ν' αλλαξω τη ζωή μου,
το συρματοπλεγμα να σπασω μια στιγμη;
Πόσο αγωνα εχω κανει στην ψυχη μου
για να διαλέγω τη δική μου φυλακη;
Marina
Newbie
*

View Profile
« Reply #29 on: May 22, 2007, 02:12:59 AM »

Den nomizw oti zitas polla (K milaw xwris na kanw plaka!)
Yparxoun gunaikes pou zitane polla perissotera k malista ola mazi se ena!
Auto einai ontws ypervoli giati poli spania to sunanta kaneis! (Alla o kathenas, me tis proteraiotites tou)
K skepsou oti oi perissoteroi antres (tha paradextw pws oxi oloi) zitane oi gunaikes na einai kouklares, kormares k ola ta sunafi, pragma pou den mporei na sumvainei me oles!
Allwste to na einai kaneis eksupnos, einai poli pio simantiko k aparaitito apo mia poli kali ekswteriki emfanisi! Swsta?
K pisteuw pws otan exeis k ligo mualo thes na einai o allos, pou exeis dipla sou, filos, isotimos, summaxos k oxi glastra! (etsi nomizw, dld!)
K stin teliki to stoixeiwdes iq einai aparaitito se enan antra oxi mono gia na "rixnei" gunaikes pou zitane eksupnous antres, alla k gia tin idia tous tin proswpiki poreia se o,tidipote kanoun! Mia poli kali ekswteriki emfanisi omws, (pou kuriws zitane oi antres apo tis gunaikes) den sou eksasfalizei aparaitita proswpiki epituxia! (Opoudipote)
Epomenws, kata ti tapeini mou gnwmi, ontws den zitas polla, alla ta stoixeiwdi, vazontas sta upopsin oti emfanisiaka den zitas k auto pou leme antikeimenika...theos!
Giati allwste tin emfanisi tin exeis i den tin exeis (safws mporeis na tin kaluterepseis,alla ta vasika einai vasika...), enw to mualo mporeis na to kalliergiseis,na to valeis se leitourgia k na to anavathmiseis,opote to theliseis!K malista me para pollous tropous! (auto isxuei k gia tous antres k gia tis gunaikes,vevaiws) Smiley

Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  

Jump to:  

Theme by e-leoforos.gr.